Eksponat Numer - 07 (dział) - 04 (Numer Eksponatu)

 

Inny Obraz W. Makowskiego


Aby powiększyć proszę kliknąć na miniaturę

 

 

Witam w Nowym Roku !

Przypadkowo trafiłem na Galerię GA-PA szukając informacji o malarzu W.Makowskim . Posiadam w domu akwarelę podpisaną w/w nazwiskiem przedstawiającą wiejską chatynkę o uszkodzonym dachu przy drodze wysadzanej malwami . Wymiary obrazu :36 na 25 cm . Obraz ten był zakupiony w Łodzi w Dessie około 1948-49 roku

Z poważaniem - Czesław H.

KORESPONDENCJA - do i od osób zainteresowanych dho@dho.com.pl lub Pocztą Polską:

CHAT

1 -

----- Original Message -----
From: Janek M.
Sent: Thursday, February 17, 2005 2:27 PM
Subject: Galeria Narodowa GA.PA - eksponat 7-18, wiadomość

 
Szanowni Państwo,
 
chciałbym przekazać wiadomość dla Pana Mieczysława i innych właścicieli obrazów W. Makowskiego, pamiątek rodzinnych, którymi podzielili się w tej galerii z innymi (dziękujemy za ich "ożywienie" dla wszystkich!).
Po szybkim przeszukaniu internetu można odnaleźć obrazy malarza W. Makowskiego, podaję pierwszy "namiar": 
 

LWOWSKA GALERIA SZTUKI


Lwowska Galeria Sztuki (taką bowiem nazwę nosi od 1998 roku Lwowska Galeria Obrazów) została założona przez lwowski magistrat w 1897 roku.

 
 
 
 
Sala 23 - Henryk Siemiradzki "U źródła", "Chrystus i samarytanka", W. Makowski - "Wieś"

Sala 23 mieści się w dziale 9. - SZTUKA POLSKA, nie należy mylić tego malarza z innym W. Makowskim (Vladimir Makowski) - malarz rosyjski, jego obrazy (głównie z życia ówczesnej Rosji) zmajdują się w innym dziale - 13. SZUKA ROSYJSKA.
 
Tak więc mozna założyć, że są to obrazy znanego malarza i w miarę cenne, jeśli jego "Wieś" (a więc tematy podobne do tych umieszczonych w tej internetowej galerii Narodowa GA.PA - vide eksponat 7-4 i inne) są umieszczane OBOK ogromnie znanego malarza Henryka Siemiradzkiego.
 
Mam nadzieję, że ta informacja będzie użyteczna, będę dalej drążył internet i historię sztuki (ogromnie to ciekawe!) w poszukiwaniach śladów tych i innych pamiątek rodzinnych (dla właścicieli przecież bezcennych). 
 
Serdecznie pozdrawiam wszystkich odwiedzających tę niezwykłą galerię,
 
Janek M.    

 

Powrót