Eksponat Numer - 10 (dział) - 05 (Numer Eksponatu)

 

----- Original Message -----
From: Dorota Knapik Saunders
To: narodowa@narodowa.pl
Sent: Thursday, October 16, 2008 6:45 PM
Subject: Momento of Polish History, and the Anders Army

 


 

Perhaps you would like to read this account. It is my mother, Jozefa Knapik, writing answers to questions presented to her in prison as she is volunteering to join Anders Army.
I feel the document is a part of Polish history and am sharing it with you. I also have my fathers document if you would like to read it.
Daughter of Jozefa,
Dorota

==

Tłumaczenie na polski, Narodowa.pl:


Możliwym jest, że będziecie Państwo zainteresowani tą pamiątką. Dotyczy ona mojej mamy, jej nazwisko to Józefa Knapik, to są jej odpowiedzi na pytania, na które odpowiadała w więzieniu, pragnąc być przyjęta do Armii Andersa.
Ja myślę, że dokument ten może być częścią historii Polski, i chciałabym nim podzielić się z Wami. Ja posiadam także dokumenty mojego ojca, jeśli bylibyście Państwo zainteresowani zapoznaniem się z nimi.
Córka Józefy,
Dorota

Aby powiększyć proszę kliknąć na miniaturę

Please click on the photo to enlarge

 

+ 3 family pictures:
In honor of my godmother, Maria Wysocka, please accept this composite as per your request.......and a very big Thank You!
Maria Wysocka was in the Polish army......in Palestine....and also later in Italy. I just do not have information about her.
Dorota Knapik
Tłumaczenie:
+ 3 rodzinne fotografie:
Na cześć mojej matki chrzestnej Marii Wysockiej, bardzo proszę o wykorzystanie tych fotografii zgodnie z Państwa życzeniem. Bardzo dziękuję! Maria Wysocka była również w polskiej Armii Andersa... w Palestynie....(Iran) i również później we Włoszech. Niestety, nie mam więcej informacji na jej temat.
Dorota Knapik

Aby powiększyć proszę kliknąć na miniaturę

Please click on the photo to enlarge

KORESPONDENCJA - do i od osób zainteresowanych dho@dho.com.pl lub Pocztą Polską:

CHAT

1.

 

 

Powrót